Nowy numer 09/2020 Archiwum

Ta gra integruje

V Diecezjalny Turniej Piłki Siatkowej Oddziałów i Kół KSM odbył się 20 czerwca. W rozgrywkach wzięły udział cztery drużyny: dwa z Zielonej Góry, Raculi i Niwisk.

Spotkanie rozpoczęła Msza św. w kościele św. Mikołaja w Raculi. Później rozegrano mecze, po których był jeszcze integracyjny grill dla uczestników spotkania.

– Jestem pierwszy raz na takim turnieju. To ciekawa forma spędzenia czasu w wolną sobotę – zauważa Wiktoria Klimek-Żołnowska z Zielonej Góry.

– Przyjechałam ze znajomymi, by się dobrze bawić i poznać nowych ludzi. W naszej parafii dopiero tworzymy KSM. Tutaj od moich kolegów mogę się dowiedzieć jak działa stowarzyszenie – dodaje Klaudia Drozdowska z Niwisk.

W rozgrywkach nie chodziło o rywalizację i zwycięstwo w grze. Miała to być dobra zabawa.

– Młodzież ma już trochę więcej czasu, bo oceny są już wystawione, dlatego postanowiliśmy się spotkać. Chcemy się integrować. Granie w piłkę pokazuje relacje między osobami, co też później pomaga w pracy w oddziale KSM – mówi Marta Brodzik, prezes diecezjalnego zarządu KSM.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama