Nowy numer 13/2020 Archiwum

Nawet wspinaczka po kościelnej wieży

Malowanie twarzy, występy artystyczne, przejażdżki bryczką, grill, pokaz sprzętu strażackiego i wojskowego, wspinaczka linowa po kościelnej wieży - to tylko kilka atrakcji festynu rodzinnego, który odbył się 21 czerwca w parafii Wniebowzięcia NMP w Żarach.

– Niedziela jest dla Pana Boga i dla rodziny, dlatego chcemy dziś świętować, i spotkać się w rodzinnej atmosferze, po to, by mile, razem spędzić czas. Podczas festynu rozprowadzamy również cegiełki, by zebrać pieniądze na dofinansowanie wyjazdów wakacyjnych dla dzieci – mówi ks. Paweł Konieczny, proboszcz.

– Promujemy rodzinę, a festyn jest też alternatywą dla rodzin spędzających niedziele np. w markecie. Tu najpierw jest Msza św., a później, we wspólnocie parafialnej, na festynie można się nieźle bawić – dodaje Anna Hercik, współorganizatorka imprezy.

Na parafialne spotkanie, na placu przy kościele, przyszło wiele rodzin z dziećmi. Impreza podobała się nie tylko najmłodszym, ale także ich rodzicom.

– Przyjechaliśmy ze względu na atrakcje dla naszego syna, ale chcemy też wesprzeć akcję parafialną – zbiórkę pieniędzy na wakacyjny wyjazd dzieci – mówią Aleksandra i Jacek Borkowscy.

– Jestem zadowolona z festynu, bo jest wiele atrakcji dla dzieci, m.in. sprzęt wojskowy, wspinaczka i pyszne ciasta – dodaje Tatiana Lachman.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama