Nowy numer 3/2021 Archiwum

Z Głogowa do Mamy

W najbliższy czwartek (2 lipca) o godz. 7 rano sprzed kościoła NMP Królowej Polski w Głogowie wyrusza Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę. To już ostatni moment, żeby się zapisać! Można to zrobić w parafii, albo na stronie internetowej pielgrzymki.

Pielgrzymi mają do pokonania ponad 300 km. Trasa pielgrzymki będzie wiodła m.in. przez Grodowiec, Oborniki Śląskie, Trzebnicę, Oleśnicę, Bierutów, Namysłów, Wołczyn Praszkę i Żytniów. - Dziennie pokonujemy od 70 do 100 km. Etapy liczą od około 10 do 20 km – tłumaczy Mateusz Łopatko z Głogowa, pilot pielgrzymki.

Jednak pielgrzymka to nie tylko pokonywanie kolejnych kilometrów. - Dzień na pielgrzymce jest mocno wypełniony. Codziennie uczestniczymy w Mszy św., nawiedzamy sanktuaria i kościoły, odmawiamy różaniec oraz koronkę do Miłosierdzia Bożego, spożywamy wspólne posiłki, a dzień kończymy adoracją Najświętszego Sakramentu. Dzięki gościnności mieszkańców na noclegi możemy udać się do szkół i hal sportowych - tłumaczy Mateusz.

Jechać na pielgrzymkę może prawie każdy. - Jeśli pielgrzym ma odpowiedni stan zdrowia i zna swoje ograniczenia to może uczestniczyć w pielgrzymce. W naszej pielgrzymce biorą udział bardziej i mniej doświadczeni rowerzyści. Tempo jest wyśrodkowane, żeby nie było za szybko lub za wolno i wynosi średnio około 18-22 km/h - wyjaśnia pilot.

Ważna sprawa to dobry rower, który musi być przygotowany, wyregulowany i ustawiony pod rowerzystę. To wszystko pomaga w pielgrzymowaniu. - Najlepiej wziąć rower z większymi kołami np. 26 cali i więcej, wyposażony w kilkanaście przerzutek, z których będziemy umiejętnie korzystać, tzw. rowery miejskie na pielgrzymce słabo się sprawdzają. Jeszcze jedną ważną rzeczą jest kask, z którego trzeba bezwzględnie korzystać podczas pielgrzymki – podkreśla głogowianin.

Pielgrzymi wyruszą 2 lipca, a na Jasną Górę planują dojechać 5 lipca. Informacje i zapisy: www.rowerowa.glogow.pl

Zdjęcia z zeszłego roku zobacz TUTAJ

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama