GN 32/2018 Archiwum

Uważajmy nad wodą

Lubuska policja apeluje o kąpiele "z głową". W tym roku utonęło już 9 osób.

Latem policjanci kontrolują nie tylko drogi, ale także kąpieliska. Rzecznik prasowy lubuskiej policji przypomina, że bezpieczeństwo nad wodą zależy w dużym stopniu od nas samych i zaleca korzystanie z miejsc dozorowanych przez wykwalifikowanych ratowników. - Lubuska policja od początku sezonu letniego zajmuje się monitorowaniem akwenów wodnych. Policjanci sprawdzają, czy dzieci przebywają pod opieką dorosłych, a osoby wchodzące do wody nie piły wcześniej alkoholu - tłumaczy kom. Sławomir Konieczny.

Policja kontroluje też „dzikie kąpieliska”. - Szczególną uwagę zwraca się na to, czy w miejscach takich nie przebywają osoby najmłodsze. W przypadku, kiedy policjant natrafi tam na osoby nieletnie, może powiadomić o tym prawnych opiekunów - wyjaśnia S. Konieczny.

W województwie lubuskim w tym roku odnotowano 9 utonięć. - Jest to mniejsza liczba niż przed rokiem, jednak ryzyko wzrasta w momencie pojawienia się upałów. Pamiętajmy, by wchodzić do wody w obecności innych. Należy unikać miejsc szczególnie niebezpiecznych - z niezbadanym dnem, grząskim gruntem - przypomina rzecznik.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma