Nowy numer 24/2018 Archiwum

Krwawa akcja

W Zielonej Górze nie zabrakło odważnych i odpowiedzialnych osób, które podzieliły się cennym darem - ratującym życie.

Czerwony autobus, wyposażony w aparaturę do pobierania i przechowywania krwi, zatrzymał się na parkingu przed Urzędem Marszałkowskim 7 lipca w ramach "krwawej" akcji przed wakacyjnym wypoczynkiem. Przez 5 godzin ponad 20 osób odpowiedziało na apel organizatorów i oddało krew.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze wzbogaciło się o kilka litrów ratującej życie krwi. Każdy z dawców po wypełnieniu ankiety został dokładnie zbadany przez lekarza.

Warto podkreślić, że wśród osób oddających krew w wakacyjnej akcji zdecydowaną większość stanowiły kobiety. – Mam rzadką grupę krwi Rh-, dlatego dzielę się nią w miarę możliwości. Teraz w okresie wakacyjnym wiele osób wyjeżdża, dlatego tym bardziej krew jest potrzebna – powiedziała Joanna Kasztelan z Zielonej Góry.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma