GN 32/2018 Archiwum

Alarmująco wysoki poziom ozonu

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Zielonej Górze poinformował o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu alarmowego ozonu w powietrzu.

WIOŚ w Zielonej Górze gromadzi dane z siedmiu stacji pomiarowych badających jakość powietrza na terenie województwa lubuskiego. Jedna ze stacji usytuowana w Żarach zarejestrowała niepokojące wartości przekroczenia poziomu ozonu w powietrzu. Zbyt wysokie stężenie ozonu może powodować trudności w oddychaniu i wywoływać problemy zdrowotne, ponieważ powoduje uszkodzenie błon biologicznych. Pierwszymi objawami podrażnienia ozonem są: kaszel, drapanie w gardle i bóle głowy. W podwyższonych stężeniach prowadzi do wzrostu ciśnienia tętniczego i przyśpieszenia tętna.

Niepokojący wzrost poziomu ozonu w powietrzu w południowej części województwa lubuskiego jest efektem bardzo wysokiej temperatury i zachodzących reakcji chemicznych na terenach o dużym natężeniu ruchu oraz znaczącym zapyleniu.

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Zielonej Górze poinformował Zarząd Województwa Lubuskiego, Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz władze samorządowe gmin, na obszarze  których zanotowano ryzyko przekroczenia poziomu alarmowego w powietrzu.

Na swojej platformie internetowej zielonogórski WIOŚ podaje na bieżąco wyniki monitoringu jakości powietrza na terenie województwa lubuskiego.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma