Nowy numer 44/2020 Archiwum

Cała Polska wspiera Wojtka

To wydawało się niemożliwe stało się faktem. Udało się zebrać pieniądze dla chorego chłopca.

Niespełna miesiąc temu pisaliśmy o 15. letnim Wojtku z Zielonej Góry czekającym na przeszczep płuc. Udało się zebrać pieniądze potrzebne na operacje.

- Wielu z Was pisze w sprawie Wojtka i to nas bardzo cieszy. Myślicie o Wojtku i martwicie się o niego tak jak my. Wszelkie wiadomości i maile do Wojtka i jego taty, które do nas przysyłacie przekazujemy im na bieżąco - wyjaśnia Anna Maria Fedurek z diecezjalnej Caritas.

- Byli bardzo wzruszeni i szczęśliwi, że na platformie pomagam.caritas.pl 100 % kwoty jest już przekroczone! To cud! Cud, który tworzymy wspólnie i na który mamy realny wpływ, mając świadomość, że każda złotówka się liczy - dodaje.

Wojtek aktualnie przebywa w klinice w Poznaniu. - Wojtka czekają szczegółowe i bardzo skrupulatne badania przygotowujące go do przeszczepu płuc w klinice w Wiedniu - wyjaśnia rzecznik Caritas.

- Oba zespoły lekarskie, z Poznania i z Wiednia, są ze sobą w kontakcie, wymieniając dokumentację medyczną Wojtka, a także planując jego profesjonalny dojazd do kliniki. Pierwsza planowana wizyta Wojtka i jego taty w Wiedniu będzie miała miejsce z końcem lipca, do tego czasu Wojtek musi nabrać sił, zdrowia i przygotować się do operacji. Być może od tej wizyty rodzina zostanie już w Austrii na dłużej w oczekiwaniu na najważniejsze - dodaje.

Diecezjalna Caritas dziękuje wszystkim, którzy modlą się za Wojtka i wspierają go materialnie. - Dzięki takim ludziom jak Wy, Wojtek i pan Andrzej mają nadzieję i motywację do dalszej walki z chorobą. Dzięki Wam jest im lżej. Będziemy Was informować o postępach na bieżąco - zapewnia Anna Maria Fedurek.

W chwili obecnej do ogólnopolskiej Caritas wpłynęło 705 410 zł. Pieniądze dla Wojtka zbiera także Fundacja Kawałek Nieba, która zgromadziła na swoim koncie kwotę 204 986 zł.

Finansowo można nadal wspierać chłopca. Pieniądze przydadzą się na rehabilitację. Niezwykle ważna jest także modlitwa. Wszelkie informacje: TUTAJ
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama