Nowy numer 28/2018 Archiwum

Najchętniej zostałabym jeszcze

Wakacyjna Akcja Caritas w naszej diecezji trwa! 69 dzieci już wróciło z pierwszego turnusu kolonii z Bukowca k. Karpacza. Od 9 lipca wypoczywają tam kolejne 73 osoby.

W te wakacje blisko 150 dzieci odpocznie w Bukowcu k. Karpacza. Właśnie tam diecezjalna Caritas zorganizowała dwa turnusy wypoczynku letniego.

- Na nasze kolonie wyjeżdżają dzieci z rodzin i placówek z całej diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, podopieczni świetlic socjoterapeutycznych i parafialnych oraz młodzież objęta programem „Skrzydła”, dla których wyjazd poza miasto lub wieś bez wsparcia finansowego nie byłby możliwy - tłumaczy Anna Maria Fedurek, rzecznik prasowy diecezjalnej Caritas. 

Dzieci uczestniczą tu nie tylko w zajęciach muzycznych, ruchowych, plastycznych czy profilaktycznych. - Realizujemy tu także program „Mój Brat Niedźwiedź”, którego głównym przesłaniem jest miłość braterska i przyjaźń - wyjaśnia Helena Bakusiewicz, kierownik kolonii.

- W programie jest dużo wycieczek. Byliśmy m.in. w Szklarskiej Porębie, na Zamku Chojnik czy w Karpaczu - dodaje.

Dzieciom najwyraźniej propozycje przypadły do gustu. – Kadra była zawsze przygotowana i miała dla nas coś w zanadrzu. Najchętniej zostałabym jeszcze na II turnusie – mówi Justyna z Gorzowa.
 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma