Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Nie jesteśmy kosmitami

Swój urlop wykorzystują nie tylko na beztroskie wylegiwanie się na plaży. Z pewnością i tego nie zabraknie, ale w planach wakacyjnych znalazł się czas na pogłębianie relacji z Bogiem.

W tym roku Domowy Kościół (diecezji zielonogórsko-gorzowskiej), gałąź rodzinna Ruchu Światło-Życie, zaproponował małżonkom dziewięć turnusów rekolekcji w czterech ośrodkach: w Śmiechowie nad morzem, w Tylmanowej w górach, a także w Paradyżu i Rokitnie.

Dziś zakończyły się rekolekcje w Rokitnie. Tutaj odpowiedzialnymi za oazę I stopnia było małżeństwo z 36. letnim stażem – Lidia i Ryszard Tężyccy z Zielonej Góry, a także ks. Ryszard Stankiewicz.

- W tym czasie mówię przede wszystkim małżonkom, że Pan Bóg ma dobry pomysł na szczęśliwe małżeństwo - wyjaśnia ks. Stankiewicz.

- Na kursie przedmałżeńskim jak zapytać narzeczonych co jest potrzebne do dobrego małżeństwa to wymieniają wszystko, ale często zapominają o jednej najważniejszej rzeczy czyli wierze. Jak człowiek ma relację z Panem Bogiem i to przekłada na małżeństwo to zawsze to będzie szczęśliwe małżeństwo - dodaje.

Po raz pierwszy w wakacyjnych rekolekcjach Domowego Kościoła wzięli Stanisław i Barbara Frank z Redy, którzy żartują, że są małżeństwem po gwarancji bo mija czternaście miesięcy od ich ślubu.

- Przyjechaliśmy przede wszystkim dlatego, żeby pogłębić więź z Bogiem, ale też, żeby znaleźć wspólnotę osób, które podobnie myślą i żyją - wyjaśnia żona. 

- Jesteśmy tu, aby przygotować się do życia w rodzinie zgodnie z nauką Jezusa. utaj we wspólnocie można doświadczyć, że chrześcijanin to nie kosmita na obcej planecie, ale inni też wierzą i praktykują. A wiara to coś normalnego, a nie to co proponuje dzisiejszy świat. Dlatego chcemy ją odważnie wyznawać - dodaje mąż.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma