Nowy numer 43/2020 Archiwum

Pogłębić wiarę na rowerze przejdź do galerii

Najstarszy pielgrzym ma 73 lata, a najmłodszy 12. Wszystkich łączy cel - Jasna Góra.

Rokitno, Łowyń, Pniewy, Długa Goślina, Gniezno, Koziegłowy, Licheń St., Tuliszków, Kalisz, Czajków, Popów - to najważniejsze miejscowości przez które wiedzie XXVII Pielgrzymka Rowerowa ze Strzelec Krajeńskich na Jasną Górę, która rozpoczęła się 19, a zakończy 26 lipca.

Pielgrzymka rozpoczęła się od Mszy św. w parafialnym kościele. - Chciałbym Wam życzyć Drodzy Pielgrzymi, aby ta pielgrzymka była owocna duchowo - mówił tuż przed błogosławieństwem ks. Jacek Makowiecki, proboszcz miejscowej parafii pw. św. Franciszka z Asyżu.

- Każdy z Was ma swoje osobiste intencje, które chce zawieźć do Matki Bożej, ale weźcie ze sobą też nasze wspólne, parafialne. Proszę gorąco, abyście modlili się szczególnie w intencji powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii - dodał.

Pielgrzymi mają do pokonania blisko 600 km. W rowerowej grupie pątników są pielgrzymi z różnych stron diecezji. - W tym roku towarzyszy nam szczególnie hasło: „Przez wiarę i chrzest do świadectwa”. Jadąc dajemy świadectwo, ale żeby dawać świadectwo trzeba pogłębiać wiarę otrzymaną na chrzcie - zauważa Ryszard Palicki, prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

Bartosz zajmuje się kierowaniem ruchem drogowym. Wspiera go także strzelczanin - Arkadiusz Zacharewicz. - Roboty na trasie trochę jest. Szczególnie w większym mieście. Non stop trzeba uważać na piratów drogowych, których nie brakuje. Ludzie mijający nas samochodem na ogół nas serdecznie pozdrawiają - zauważa  Arkadiusz Zacharewicz, który w tym roku zdawał maturę.

Na pielgrzymkę jedzie też tato Arka - Piotr oraz młodsza siostra - Lena. - Byłam już dwa razy, ale w tym roku po raz pierwszy będę jechała całą pielgrzymkę. Wcześniej jechałam tylko połowę. Kilometrów jest dużo, ale myślę, że dam radę. Modlę się szczególnie za moją rodzinę - mówi dwunastolatka Lena Zacharewicz.

Głównym organizatorem pielgrzymki jest Stowarzyszenie Rodzin Katolickich.

Przewodnikiem duchowym pątników na rowerach jest ks. Tomasz Szydełko.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama