Nowy numer 42/2020 Archiwum

Modlitwa i wypoczynek nad morzem

Młodzież z KSM wróciła z wakacyjnych rekolekcji nad morzem, które odbyły się od 20 do 26 lipca w Podczelu k. Kołobrzegu.

– Nadmorskie młodzieżowe rekolekcje to wspólny projekt KSM z dwóch diecezji - zielonogórsko-gorzowskiej i archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej. To były wyjątkowe wakacje, bo oprócz wypoczynku było też sporo przeżyć i ćwiczeń duchowych. Każdy dzień rozpoczynał się już o 7.30 poranną rozgrzewką, następnie był czas na modlitwę, zajęcia rekolekcyjne i rozważanie Pisma Świętego, a potem wypoczynek nad morzem. Wieczorem odbywały się zajęcia integracyjne, tańce, śpiewy, a później modlitwy wieczorne i adoracja Najświętszego Sakramentu – opowiada Marta Brodzik, prezes diecezjalnego zarządu KSM.

Podczas rekolekcji młodzież zapoznała się z charyzmatem i misją KSM – czyli kształtowaniem dojrzałych chrześcijan oraz aktywnym i skutecznym apostolstwem w swoim środowisku, a także formacją przez akcję.

Młodzież podczas zajęć w grupach miała m.in. opracować wzór dojrzałego chrześcijanina oraz zastanowić się, jak założyć młodzieżową wspólnotę w parafii na przykładzie oddziału KSM, a także jak wyznaczać i osiągać cele w swoim życiu poprzez planowanie i podwyższanie swoich kompetencji.

Ćwiczenia duchowe prowadzone były przez ks. Piotra Raczyńskiego, asystenta KSM Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Zajęcia aktywizujące oraz konferencje i prace w grupach poprowadzili Marta Brodzik, prezes KSM Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, oraz Łukasz Brodzik, członek władz krajowych KSM. Ponadto swoim świadectwem podzielił się Grzegorz Gurbin, wieloletni członek KSM, który opowiadał młodzieży, jak silny wpływ na jego dorosłe życie i angażowanie się w apostolstwo świeckich dała mu praca formacyjna w KSM.

Rekolekcje zakończyły się wieczorną adoracją, po której młodzież jeszcze długo nie chciała wyjść z kaplicy, śpiewając na chwałę Boga i modląc się.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama