Nowy numer 42/2020 Archiwum

Tragiczny weekend

- Dramatycznie zaczął się drugi miesiąc wakacji na drogach powiatu zielonogórskiego. Na ścieżce rowerowej przy Trasie Północnej w wyniku potrącenia zginął rowerzysta. Ponadto podczas minionego weekendu doszło do kilku zdarzeń drogowych. Prosimy wszystkich o ostrożną i rozważną jazdę! - apelują zielonogórscy policjanci.

Najtragiczniejszym zdarzeniem minionego weekendu było potrącenie rowerzysty przez kierującego VW Golfem na wyznaczonym przejeździe rowerowym.

– Do wypadku doszło po godz. 18. 00. Sprawcą okazał się 30 – letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego. W wyniku obrażeń odniesionych na skutek potrącenia, rowerzysta zmarł w szpitalu – informuje nadkom. Małgorzata Stanisławska, rzecznik Komendy Miejskiej w Zielonej Górze.

Policjanci ustalają przyczyny i okoliczności wypadku. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że kierujący volkswagenem był trzeźwy. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy i dowód rejestracyjny, a samochód zabezpieczyli na parkingu strzeżonym.

Niedzielna służba upłynęła policjantom ruchu drogowego na obsłudze zdarzeń na drodze krajowej nr 3. Do pierwszego zdarzenia doszło tuż po godzinie 11.00 w Zawadzie. Jak ustalili policjanci, mercedes jadący w oznakowanej kolumnie pojazdów wojskowych, jadąc z kierunku Zielonej Góry w stronę Sulechowa, na skutek wystrzału opony przedniego koła, zjechał na przeciwny pas jezdni. Kierujący jadącymi z przeciwka motocyklami marki Honda i Harley Davidson byli zmuszeni do wykonania gwałtownego manewru obronnego w celu uniknięcia zderzenia. Na skutek tego manewru jeden z motocykli zjechał na pobocze, a drugi uderzył w znak. Kierujący Harleyem z poważnym urazem kręgosłupa trafił do szpitala. Droga w tym miejscu była zablokowana przez około dwie godziny, a przez następne dwie, ruch odbywał się wahadłowo, co spowodowało ogromne korki.

Kilka godzin później na tej samej trasie, tylko tym razem w kierunku Nowej Soli, doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Zderzyły się cztery samochody osobowe: dwa ople, toyota i volkswagen Golf. Jak ustalili policjanci sprawca zdarzenia 21 – letni mieszkaniec Opola kierujący vw Golfem nie zachował należytej ostrożności od poprzedzającego go pojazdu i uderzył w tył toyoty. Siła uderzenia była na tyle duża, że na jego skutek kierująca toyotą uderzyła w jadącego przed nią opla, a kierujący oplem w kolejnego opla.

– Na szczęście nikt z podróżujących osób nie doniósł poważniejszych obrażeń i zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję. Sprawce ukarano mandatem w wysokości 300 zł, otrzymał także 6 punktów karnych – tłumaczy nadkom. Stanisławska.

Pół godziny później na tej samej drodze, tylko jadąc w kierunku Sulechowa, doszło do podobnego zdarzenia, gdzie również zderzyły się cztery samochody osobowe. Jak ustalili policjanci, kierujący VW Pasatem 36–letni mieszkaniec województwa podlaskiego dostosował prędkości do warunków i jadąc lewym pasem w kierunku Zielonej Góry uderzył w tył stojącego na tym samym pasie w korku VW Passata i zepchnął go na prawy pas, a następnie jeszcze uderzył w tył VW Jetta. Na skutek uderzenia kierujący passatem stojący w korku, który został zepchnięty przez sprawcę na prawy pas, zjechał i uderzył w stojącego na tym pasie VW Sharana. Wszyscy kierujący byli trzeźwi, nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Policja po raz kolejny apeluje o ostrożności rozwagę podczas jazdy.

– Bardzo prosimy wszystkich kierujących o ostrożna jazdę i dostosowanie prędkości nie tylko do panujących warunków atmosferycznych, ale także do natężenia ruchu na drodze. Okres wakacyjny to czas, kiedy bardzo dużo osób podróżuje po głównych drogach, najczęściej na wypoczynek nad morzem. Pamiętajmy o tym, słuchajmy komunikatów o korkach i utrudnieniach podawanych w radiu i stosujmy się do przepisów drogowych – apeluje nadkom. M. Stanisławska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama