Nowy numer 44/2020 Archiwum

Tytani pracy przejdź do galerii

Rodzina Radia Maryja po raz pierwszy gościła w kapucyńskiej parafii w Nowej Soli.

Okazją do pielgrzymki Rodziny Radia Maryja do nowosolskiej parafii p.w. św. Antoniego i transmisji tego wydarzenia w Radiu Maryja i Telewizji Trwam było podziękowanie za charyzmat franciszkański na Ziemi Lubuskiej w 70 rocznicę powrotu Polski nad Odrę. 
W programie słowno-muzycznym „Duch kapucyński w Nowej Soli” młodzież z nowosolskiej parafii p.w. św. Antoniego szczególnie podkreśliła wyjątkową osobowość o. Medarda, jego poczucie humoru, życzliwość. – Asyż ma św. Franciszka a Nowa Sól o. Medarda – mówili młodzi aktorzy.
Głównym punktem spotkania, które odbyło się 3 sierpnia, była Msza św. pod przewodnictwem bp. Pawła Sochy. Uczestniczyli w niej wierni z Nowej Soli, Zielonej Góry, Żagania, Żar, Kolska, Szprotawy, Kożuchowa, Sulechowa i Otynia. 
W roku życia konsekrowanego bp Paweł Socha podkreślił tytaniczną pracę sióstr i zakonników w dziele ewangelizacji na ziemiach zachodnich w ostatnich 70 latach. 
– Wszystkie zgromadzenia zakonne realizując charyzmaty swoich założycieli wnoszą ogromne bogactwo w życie lokalnego Kościoła – powiedział w homilii bp Socha. Biskup dziękując za zaangażowanie osób konsekrowanych wymienił poszczególne charyzmaty wspólnot zakonnych i ich misję ewangelizacyjną.
Z uczestnikami nowosolskiego spotkania połączył się o. Tadeusz Rydzyk.  – Ostatni raz byliśmy z Radiem Maryja w Nowej Soli, kiedy ordynariuszem diecezji zielonogórsko-gorzowskiej był abp Józef Michalik, pamiętam tamtą uroczystość i bardzo miło wspominam – mówił o. Tadeusz Rydzyk. W swojej wypowiedzi dyrektor Radia Maryja i Telewizji Trwam zwrócił uwagę na obecną sytuację w Polsce, płynące z niej zagrożenia oraz zachęcał do zaufania Bogu. – Życzę każdemu przyjęcia Ducha Świętego i rozpalenia ducha apostolskiego – powiedział o. Rydzyk.
Uczestnicy spotkania Rodziny Radia Maryja modlili się o łaskę zdrowia i jak najlepszego samopoczucia dla bp. Stefana Regmunta.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama