Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Biskup Regmunt dziękuje za modlitwę

List bp. Stefana Regmunta z podziękowaniami odczytywany jest w niedzielę 9 sierpnia w kościołach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej .

Biskup informuje wiernych, że od 1 sierpnia przebywa w diecezji. Wyraża również wdzięczność za modlitwę, jaką został otoczony w czasie swojej choroby.

W liście czytamy: „Modlitwa [...] dodawała mi sił w trudnym doświadczeniu choroby i mobilizowała do podejmowania wysiłku związanego z procesem leczenia. Ze wzruszeniem przyjmowałem informację o odprawionych Mszach św., odmówionym różańcu, koronce do Miłosierdzia Bożego i innych formach pomocy duchowej ofiarowanych w mojej intencji. Odczuwałem, że należę do rodziny chrześcijańskiej, która w trudnych momentach wspiera się i jest blisko. Bez modlitwy i duchowego wsparcia nie zdołałbym przejść wszystkich etapów leczenia. Bardzo dziękuję za ten dar chrześcijańskiej miłości i troski.”

Trwający okres koniecznej rekonwalescencji wymaga pewnych ograniczeń w podejmowaniu obowiązków duszpasterskich. W najbliższym czasie bp Regmunt zamierza wziąć udział w zaplanowanych na 15 sierpnia uroczystościach odpustowych w diecezjalnym sanktuarium w Rokitnie.

17 maja ordynariusz zielonogórsko-gorzowski poinformował, że jest chory, a leczenie ograniczy jego "możliwości należytego wypełniania zadań związanych z prowadzeniem diecezji".

Papież Franciszeka przyjął rezygnację bp. Regmunta z urzędu biskupiego, ale jednocześnie poprosił, by ten pełnił dotychczasowe obowiązki do czasu wyłonienia i mianowania następcy.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma