Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Święto całej diecezji

Rolnicy z diecezji podziękują Maryi 15 sierpnia za tegoroczne plony. Diecezjalne dożynki połączone zostaną z uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - patronalnym świętem diecezji zielonogórsko-gorzowskiej i głównym odpustem w sanktuarium w Rokitnie.

 

– Obchody ku czci Matki Bożej Rokitniańskiej, patronki diecezji, odbędą się z udziałem bp. Stefana Regmunta, który zaprosił do przewodniczenia i wygłoszenia słowa Bożego biskupa kaliskiego Edwarda Janiaka.
Jest to także diecezjalne święto dziękczynienia za pracę rolników i jej owoce. Na uroczystość zapraszamy wszystkich kapłanów, osoby zakonne i wiernych świeckich – zapraszają ks. Józef Tomiak, kustosz sanktuarium w Rokitnie i ks. Paweł Mydłowski, diecezjalny duszpasterz rolników.

Program uroczystości:

8.30 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
9.00 Msza św. w bazylice
– księża pełnią dyżury w konfesjonałach w bazylice oraz w krużgankach
10.00 – Nabożeństwo różańcowe
11.00 – występy zespołów
11.30 – katecheza dożynkowa i podsumowanie pielgrzymki duszpasterstwa rolników
12.00 – uroczysta Msza święta odpustowa – przy ołtarzu polowym: słowo wprowadzenia w uroczystość – bp Stefan Regmunt, przewodniczy Eucharystii bp diecezji kaliskiej Edward Janiak
15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz Msza święta
18.00 – Msza święta w bazylice
21.00 – Apel maryjny
« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma