Nowy numer 04/2020 Archiwum
 • Rohirrim
  14.08.2015 11:05
  A co z odnowieniem ofiary Krzyża podczas każdej Mszy Świętej ? I co z naszym w niej uczestnictwem to jest zjednoczeniem
  z Chrystusem jako Ofiarą, obecnym na ołtarzu „na odkupienie grzechów” ? A co "najlepszą cząstką" czyli Maryją Współodkupicielką ?
 • chordad
  14.08.2015 12:31
  z jednej strony:

  ks.Bashobora: "nie mów, że cierpisz za kogoś"

  a z drugiej:

  o.Pio: Aby wyprosić uzdrowienie chorych, o. Pio brał na siebie ich cierpienia i ofiarowywał je Bogu. Mówił: „Za wszystko trzeba płacić. Muszę płacić za to wszystko, o co proszą mnie moje dzieci”
  patrz np: http://www.milujciesie.org.pl/nr/temat_numeru/jezeli_znakow_i_cudow1.html

  Marta Robin: Dowiedziała się, że posiada wybór: albo pójść do nieba natychmiast, albo przyjąć misję wynagradzania za grzechy, cierpiąc w jedności z Chrystusem w intencji odrodzenia Kościoła i życia chrześcijańskiego we Francji.
  patrz np:
  http://adonai.pl/cuda/?id=12


  św s Faustyna:
  Dzienniczek 184 "Wszystkie cierpienia i trudności składam jako wiązankę dla Jezusa na dzień naszych zaślubin wieczystych"

  Dzienniczek 190: "Podczas jednej adoracji zażądał Pan ode mnie, abym Mu się oddała jako ofiara na
  pewne cierpienie, które sprawie Bożej będzie czynić zadość i to nie tylko w ogólności za
  grzechy świata, ale w szczególności za uchybienia w tym domu popełnione."


  wreszcie "last but not least" św Paweł - Kol 1, 24: "Teraz raduję się _W_CIERPIENIACH_ZA_WAS_ i ze swej strony _w_moim_ciele _dopełniam_braki_udręk_Chrystusa_ dla dobra Jego Ciała, którym jest Kościół."

  i komu tu wierzyć??? i jak żyć???
  doceń 7
 • Scott
  14.08.2015 14:05
  Ludzi powołanych do cierpienia jest naprawdę mało(choć niezaprzeczalnie są i tacy), prawda taka że wielu uzdrowienia po prostu nie chce. No i jak na zawołanie mają wytłumaczenie że to Bóg tego chce, a przepraszam skąd oni to wiedzą? Skąd wiedzą że nie są w tej ogromnej większości którym Bóg chce udzielić uzdrowienia? Albo i czasami, wystarczyłoby pójście do lekarza i rozpoczęcie terapii.
  doceń 1
 • sorcier
  14.08.2015 23:26
  sorcier
  Gdyby dosłownie przyjąć to co powiedział (a w każdym razie miał powiedzieć) ojciec Bashobora, to należałoby zakwestionować słowa przynajmniej trzech doktorów Kościoła: św. Teresy od Jezusa, św. Katarzyny ze Sieny, a także św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza.
  Exemplum:
  "Nigdy nie przypuszczałam, że można tyle cierpieć. Nigdy! Nigdy! Nie mogę tego wytłumaczyć inaczej jak tylko moim gorącym pragnieniem zbawiania dusz."
  Św. Teresa od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza, Żółty zeszyt (Derniers entretiens avec ses soeurs. La "Carnet Jaune" de Mere Agnes), Warszawa 2003.
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama