Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Rosyjscy piloci zdeklasowali rywali

Na lotnisku Aeroklubu Ziemi Lubuskiej w Przylepie zakończyła się rywalizacja najlepszych pilotów świata.

Podczas zawodów odbywających się od 13 do 16 sierpnia nie było niespodzianek i zgodnie z przewidywaniami najcenniejsze trofea mistrzostw przypadły załogom reprezentującym Rosję. 
W klasyfikacji generalnej, na którą złożyła się suma punktów uzyskanych w czterech konkurencjach – nawigacji, lataniu precyzyjnym, fender rigging i slalomie - triumfowali Maxim Sotnikov i Oleg Puajukas uzyskując 1194,1 pkt. na 1200 możliwych. Kolejne stopnie podium zajęli ich rodacy Viktor Korotaev i Vladimir Ziablikov (1183,6 pkt.) oraz Aleksei Maiorov i Sergei Kostin (1177,4 pkt.). Najwyżej sklasyfikowani Polacy, bracia Marcin i Michał Szamborscy zajęli 8. miejsce (1150 pkt.). 
W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła Rosja przed Białorusią i Ukrainą. Piąte miejsce zajęła polska kadra śmigłowcowa w składzie: Marysia Muś i Magdalena Woch, Marcin i Michał Szamborscy, Jędrzej Wiler i Jacek Ciszewski oraz Maciej Węgrzecki i Jakub Malec.

Gościem specjalnym mistrzostw był Felix Baumgartner, który w 2012 r. podczas skoku z kosmosu przekroczył prędkość dźwięku. Baumgartner przyjął zaproszenie Stowarzyszenia Lotniczego Helisport, które zorganizowało 15. Śmigłowcowe Mistrzostwa Świata FAI. 
 

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma