Nowy numer 28/2018 Archiwum

Żeby tornistry nie były puste

Kredki, mazaki, zeszyty, ołówki, farby… - lista potrzebnych przyborów na nowy rok szkolny jest długa. Caritas diecezjalna zachęca do włączenia się w akcję "Z uśmiechem do szkoły".

Zbiórka odbędzie się od 21 do 23 sierpnia. W piątek i sobotę (21–22 sierpnia) przybory szkolne będą zbierane w marketach. W niedzielę (23 sierpnia) kwesta odbędzie się w parafiach na terenie całej diecezji.

– Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej akcji. Potrzebne są m.in. piórniki, plecaki, długopisy, kredki – wszystko, co jest niezbędne dzieciom, by rozpoczęły nowy rok szkolny – mówi Dominika Danielak, koordynatorka akcji.

Caritas diecezjalna oprócz zbiórki przyborów, dzięki środkom z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz wsparciu sponsorów i darczyńców, zakupiła plecaki i przybory szkolne dla najbardziej potrzebujących dzieci.

Podsumowanie akcji odbędzie się 30 sierpnia (niedziela) o godz. 10.00 przy parafii pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze.

– Po Mszy Świętej odbędzie się festyn rodzinny Caritas w ogrodzie parafialnym, podczas którego ksiądz biskup poświęci dzieciom tornistry i przybory na nowy rok szkolny. Podczas festynu wszystkie atrakcje i słodkości, m.in. malowanie twarzy, balony i wata cukrowa będą dla dzieci nieodpłatnie. Nasza akcja odbędzie się pod honorowym patronatem bpa Stefana Regmunta – informuje Dominika Danielak.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma