Nowy numer 43/2020 Archiwum

Żeby tornistry nie były puste

Kredki, mazaki, zeszyty, ołówki, farby… - lista potrzebnych przyborów na nowy rok szkolny jest długa. Caritas diecezjalna zachęca do włączenia się w akcję "Z uśmiechem do szkoły".

Zbiórka odbędzie się od 21 do 23 sierpnia. W piątek i sobotę (21–22 sierpnia) przybory szkolne będą zbierane w marketach. W niedzielę (23 sierpnia) kwesta odbędzie się w parafiach na terenie całej diecezji.

– Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej akcji. Potrzebne są m.in. piórniki, plecaki, długopisy, kredki – wszystko, co jest niezbędne dzieciom, by rozpoczęły nowy rok szkolny – mówi Dominika Danielak, koordynatorka akcji.

Caritas diecezjalna oprócz zbiórki przyborów, dzięki środkom z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz wsparciu sponsorów i darczyńców, zakupiła plecaki i przybory szkolne dla najbardziej potrzebujących dzieci.

Podsumowanie akcji odbędzie się 30 sierpnia (niedziela) o godz. 10.00 przy parafii pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze.

– Po Mszy Świętej odbędzie się festyn rodzinny Caritas w ogrodzie parafialnym, podczas którego ksiądz biskup poświęci dzieciom tornistry i przybory na nowy rok szkolny. Podczas festynu wszystkie atrakcje i słodkości, m.in. malowanie twarzy, balony i wata cukrowa będą dla dzieci nieodpłatnie. Nasza akcja odbędzie się pod honorowym patronatem bpa Stefana Regmunta – informuje Dominika Danielak.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama