Nowy numer 25/2018 Archiwum

Szlak kolejowy Poznań-Szczecin zablokowany

To skutek wichury, która przewróciła ok. 30 drzew na tory i sieć trakcyjną.

37 uszkodzonych budynków, ponad 30 tysięcy ludzi bez prądu - to wstępny bilans gwałtownych burz i wichur, które wystąpiły w Lubuskiem wieczorem 1 września oraz dzisiejszej nocy.

- Zgłoszenia o uszkodzeniach wciąż napływają, bo skutki nocnej nawałnicy są dopiero teraz zauważalne - powiedziała Małgorzata Bilińska, rzeczniczka komendy wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze.

Znaczne straty w zanotowano powiatach gorzowskim, sulęcińskim, zielonogórskim, międzyrzeckim, słubickim i strzelecko-drezdeneckim. Silny wiatr przewracał drzewa, które niszczyły samochody, dachy, słupy energetyczne.Strażacy w Lubuskiem ostatniej nocy musieli interweniować 213 razy.

Najgorsze, że pod Dobiegniewem wiatr przewrócił kilkadziesiąt drzew na szlak kolejowy Poznań-Szczecin. Pociągi dalekobieżne utknęły na torach albo kierowane są objazdami. Pociągi mają ogromne opóźnienia, np. skład TLK Bryza z Krakowa przyjedzie do Szczecina 600 minut po czasie!

Służby kolejowe już w nocy zaczęły usuwać z torów powalone drzewa, jednak utrudnienia mogą potrwać do wieczora. – Pociągi pojadą zmienioną trasą m.in. przez Kostrzyn. Drużyny konduktorskie mają obowiązek informować podróżnych o sytuacji i zmianach – powiedział Mirosław Siemieniec, rzecznik Polskich Linii Kolejowych.


 

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma