Nowy numer 44/2020 Archiwum

Radosny korowód ze świętym

Modlitwa, muzyka, śpiewy i fajerwerki. Już w sobotę "Noc Świętego Urbana".

Od kilku lat „Winobraniu” czyli Dniom Zielonej Góry towarzyszą uroczystości ku czci Patrona miasta św. Urbana I. „Noc Świętego Urbana” rozpocznie się Mszą św. o godz. 20.00. – Po Eucharystii uroczysty orszak z figurą Patrona Winnego Grodu przejdzie do konkatedry. W barwnym i radosnym korowodzie wezmą udział przedstawiciele wszystkich zielonogórskich parafii w strojach, które zostały ufundowane przez Urząd Miasta oraz winiarze, harcerze, artyści, goście i mieszkańcy Zielonej Góry – wyjaśnia proboszcz ks. Mirosław Donabidowicz.

Całości towarzyszyć będzie muzyka i radosne śpiewy, a także pochodnie i wystrzeliwane ku niebu fajerwerki przy trzech stacjach modlitwy. – Zapraszamy wszystkich mieszkańców do licznego udziału w tych uroczystościach, aby w ten sposób zamanifestować i dać świadectwo wiary – zachęca proboszcz.

Dzień później, o godz. 12.00, w konkatedrze odbędzie się Msza św. pod przewodnictwem bp Stefana Regmunta. – Po Eucharystii z udamy się z figurą św. Urbana udamy się pod ratusz, gdzie rozpoczną się Dni Zielonej Góry – zapowiada ks. Donabidowicz. 

W tym roku przypada 5 rocznica ogłoszenia przez papieża Benedykta XVI  – św. Urbana I patronem Zielonej Góry.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama