GN 28/2018 Archiwum

Włamanie do kościoła

Sprawca jest już w rękach policji. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie.

Rano, w niedzielę 13 września policjanci ze Słubic zostali poinformowani o włamaniu do kościoła. Ustalono, że sprawca wybił szybę witrażową i przez okno wszedł do środka. Straty włamania oszacowano na ok. 1200 zł.

- Łupem włamywacza padły pieniądze w kwocie 150 zł oraz monstrancja. Policjanci niezwłocznie podjęli działania, by ustalić i zatrzymać sprawcę - poinformowała mł. asp. Magdalena Jankowska, rzecznik prasowy KPP w Słubicach. 
Po paru godzinach udało się zatrzymać 29-letniego mężczyznę.

- Niedzielna Msza św. została przełożona z godzin porannych na godz. 15, bo policjanci zabezpieczali w kościele ślady włamania. Na szczęście nie doszło do profanacji Najświętszego Sakramentu i nie zostało uszkodzone tabernakulum - powiedział ks. Andrzej Gwóźdź, proboszcz parafii w Kowalowie.

Policjantom udało się odzyskać skradzione mienie, a włamywacz trafił do policyjnego aresztu. Za popełniony czyn, kradzież z włamaniem grozi mu kara 10 lat pozbawienia wolności.
 

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma