Nowy numer 2/2021 Archiwum

Na pewno pomożemy

Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom diecezjalnej Caritas już od 10 lat pomaga.

Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej prowadzi Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom. - Rocznie pomagamy 100 osobom różnej narodowości. Teraz najwięcej uchodźców przebywających na terenie Strzeżonego Ośrodka dla Cudzoziemców pochodzi z Syrii - wyjaśnia Anna Maria Fedurek, prasowy diecezjalnej Caritas.

Diecezjalna Caritas jest gotowa na pomoc uchodźcom, którzy trafią na teren naszej diecezji. - Na pewno staniemy na wysokości zadania i pomożemy osobom, które będą potrzebowały takiego zaopatrzenia socjalnego. W tej chwili na terenie na województwa lubuskiego nikt do nas się nie zgłosił z jednostek samorządowych, rządowych, publicznych. Jeśli taka prośba będzie w naszym kierunku, to na pewno pomożemy - zapewnia Anna Maria Fedurek.

Tymczasem do diecezjalnej Caritas dzwonią osoby prywatne chcące pomóc uchodźcom. - Zgłosił się do nas pan, który może uchodźcom udostępnić swój dom do końca stycznia, bo w tej chwili jest w Chinach. W zeszłym tygodniu zadzwonił też zielonogórzanin, który powiedział, że może udostępnić jeden pokój. Oprócz tego są telefony z pytaniami, czy potrzebujemy odzieży i innych rzeczy - mówi rzecznik i kontynuuje:

- Cały czas jesteśmy w bieżącym kontakcie ze strażą graniczną. Dostaliśmy prośbę w związku z dużym napływem osób narodowości syryjskiej potrzebne są podstawowe rzeczy, m.in. buty, ubrania, bieliznę. I na tą prośbę oczywiście odpowiemy. Oczywiście, jeśli ktoś może nas wspomóc finansowo albo rzeczowo to prosimy o kontakt - dodaje.

Kontakt: tel. 535 44 25 44 lub www.caritas.zgora,pl

Diecezjalna Caritas co roku organizuje obchody Światowego Dnia Uchodźcy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama