Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Pozbędziesz się szmelcu i jeszcze pomożesz!

Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej zbiera elektrośmieci, aby kupić ubogim opał na zimę.

„Podaruj ciepło na zimę” to nowa akcja diecezjalnej Caritas. Polega on na zbieraniu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

- Dzięki takim akcjom organizowanym w parafiach mieszkańcy mogą pozbyć się zbędnych pralek, lodówek, telewizorów czy komputerów, które są często „chomikowane” w domach, bądź piwnicach. Każdy kilogram jest cenny, bo oprócz wymiernych korzyści finansowych, to także wspaniałe świadectwo solidarności społecznej - tłumaczy ks. Stanisław Podfigórny, dyrektor zielonogórsko-gorzowskiej Caritas.

Skąd pomysł? Z życia. - Wielu rodzinom z naszej diecezji brakuje opału na zimę. Wiemy o tym, bo każdego roku za wiedzą księży proboszczów wpływa do nas kilkadziesiąt próśb o pomoc w zakupie opału - tłumaczy ksiądz dyrektor.

Zebrany sprzęt trafi do firmy recyklingowej, która diecezjalnej Caritas przekaże darowiznę, proporcjonalną do wagi zebranego sprzętu. - W ten sposób zdobędziemy pieniądze na opał - wyjaśnia ks. Podfigórny.

Szczegółowy harmonogram akcji znajduje się na stronie internetowej: www.caritas.zgora.pl

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma