Nowy numer 25/2018 Archiwum

Leopard w ogniu, pancerniacy poparzeni

Na poligonie w Świętoszowie zapalił się czołg. Czterech żołnierzy jest rannych.

Do pożaru doszło w czwartek na poligonie w Świętoszowie o 13.20. W czasie ćwiczeń zapalił się jeden z czołgów - Leopard 2A4.

W wyniku pożaru wewnątrz maszyny czterech żołnierzy 10 Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa zostało poparzonych.

- Ratownicy medyczni zabezpieczający szkolenie natychmiast udzielili im pierwszej pomocy - wyjaśnia kpt. Adriana Wołyńska, oficer prasowy 10BKPanc.

Ranni zostali przetransportowani do szpitali specjalistycznych. - Żołnierze znajdują się pod fachową opieką lekarską. Jest przy nich najbliższa rodzina - mówi oficer prasowy.

Wojsko odmawia informacji, w jakim stanie są ranni żołnierze.

Do przyczyn wypadku do Świętoszowa skierowano grupę dochodzeniowo-śledczą z oddziału Żandarmerii Wojskowej w Żaganiu.

- Grupa już działa. To pierwszy taki przypadek podczas ćwiczeń wojskowych w naszej jednostce - mówi kpt. Adriana Wołyńska.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma