Nowy numer 2/2021 Archiwum

To symbol wielu dzieł

Parafialne zespoły Caritas w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej włączyły się 20 września w ogólnopolską akcję "Kromka Chleba Caritas".

Caritas w Polsce, w tym również w naszej diecezji, chce zwrócić uwagę na zaangażowanie Caritas w pomoc ludziom głodnym i niedożywionym, i przypomnieć m.in. o tym, że Kościół zawsze troszczy się o ludzi biednych oraz, że wśród nas jest wielu ludzi głodnych.

Symboliczna kromka chleba lub bochen chleba niesiony w darach ołtarza ma uwrażliwić parafian na ludzi biednych i zachęcić ich do dzielenia się z potrzebującymi.

W zielonogórskiej parafii pw. Ducha Świętego członkowie Parafialnego Zespołu Caritas nie tylko uczestniczyli w Eucharystii i nieśli chleb w darach ołtarza, ale także opowiedzieli parafianom o swojej pracy.

– W naszym parafialnym zespole Caritas jest 18 osób. Obecny zespół istnieje od 2003 roku. Dzisiaj w darach ołtarza niesiemy chleb – podstawowy pokarm. Na co dzień pomagamy 165 podopiecznym. Są to m.in. osoby chore, samotne, uzależnione. W każdą środę w naszym punkcie wydajemy ten symboliczny chleb czyli, m.in. żywność – kasze, mleko, ryż. W tym roku przygotowaliśmy 50 wyprawek szkolnych. Co roku włączamy się również m.in. w akcję „Rodzina rodzinie” czy zbiórkę żywności w marketach. Ten chleb jest symbolem wielu dzieł – mówi Krystyna Ilkowska, wiceprzewodnicząca PZC.

– Dziś mówimy o naszej pracy i zachęcamy innych, by dzielili się z potrzebującymi, i by było to dzielenie z sercem i miłością. Dziękujemy również Panu Bogu za siły i zdrowie, dzięki którym możemy pomagać innym. Prosimy o więcej wolontariuszy i ludzi dobrej woli – dodaje Krystyna Rudzińska, skarbnik PZC.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama