Nowy numer 2/2021 Archiwum

Zapraszamy do Krakowa

Spływy kajakowe, wyjazdy wakacyjne w góry i nad morze, szkoła językowa, rozgrywki sportowe, biwaki i bezalkoholowe dyskoteki - to m.in. działania Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

– Istniejemy już ponad 20 lat i razem z KSM w Polsce chcemy, 10 października w Krakowie, świętować jego jubileusz. Bardzo dużo naszych KSM–owiczów było zaangażowanych w tworzenie struktur młodzieżowego stowarzyszenia w Polsce.

Projekty, które tworzymy są realizowane również przez oddziały KSM w Polsce. U nas zaczął się m.in. rajd dla życia i inicjatywa „Stop narkotykom”. Nasz oddział rozpoczął również debaty walentynkowe.

Prowadzimy także działalność wydawniczą, za którą w 2002 roku  zostaliśmy nagrodzeni. Wydaliśmy też książki do języka angielskiego i stworzyliśmy szkołę języków obcych. Ważnym wydarzeniem dla nas było również sprowadzenie relikwii bł. Karoliny Kózkówny, naszej patronki, do diecezji i ich peregrynacja w poszczególnych oddziałach – wylicza Łukasz Brodzik, rzecznik diecezjalnego KSM.

Młodzież ze stowarzyszenia stawia przede wszystkim na życie z wartościami chrześcijańskimi i formację w duchu ewangelicznym.

Członkowie KSM sporo czasu poświęcają na modlitwę, rekolekcje i spotkania formacyjne, ale dbają również o integrację, dobrą zabawę, i wypoczynek połączony z nauką, i aktywnością sportową.

– 10 października wyjeżdżamy do Krakowa na ogólnopolskie obchody 25 – lecia istnienia KSM w Polsce. Będziemy uczestniczyć w Eucharystii w sanktuarium w Łagiewnikach. Będzie też m.in. gra terenowa po Krakowie śladami Jana Pawła II, uroczysta sesja KSM, a na zakończenie bal – zapowiada Łukasz Brodzik.

– Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą z nami pojechać. By wziąć udział w jubileuszu KSM, nie trzeba należeć do stowarzyszenia, wystarczy zapisać się w naszym biurze przy ul. Aliny 7, tel. 68 453 92 73 – dodaje rzecznik.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama