GN 2/2021 Archiwum

Jedziemy do Krakowa przejdź do galerii

W Zielonej Górze trwa spotkanie przygotowujące młodych do ŚDM.

„Błogosławieni czystego serca“ – to myśl przewodnia Rejonowego Dnia Młodych. Tym razem spotkanie odbyło się w Zielonej Górze. – Chcemy w ciągu roku w poszczególnych rejonach młodzież, aby jeszcze bardziej ich dynamizować i przygotowywać do Światowych Dni Młodzieży – wyjaśnia ks. Robert Patro.

– Na wszystkich spotkaniach organizacyjnych powtarzam, że to nie jest tylko trud i ciężar. Warto pojechać do Krakowa bo to jest czas łaski – dodaje.

Właśnie kończy się koncert Zespołu „AmenBand Reaktywacja”, na godz. 18.00 zaplanowana jest Eucharystia, a po niej prezentacja idei Światowych Dni Młodzieży – to najważniejsze punkty dzisiejszego Rejonowego Spotkania Młodych w Zielonej Górze.

W zielonogórskim spotkaniu wzięła udział Dominika Majka z Zielonej Góry. – Światowe Dni Młodzieży to bardzo ważne wydarzenie i trzeba dobrze się do nich przygotować zwłaszcza duchowo. Mam nadzieję, że mi się uda pojechać do Krakowa. Chcę uczestniczyć w tym niezwykłym wydarzeniu na które przyjeżdża młodzież z całego świata, aby chwalić Pana Boga – wyjaśnia Dominika.

– Czuję taką potrzebę, aby we wspólnocie wychwalać Pana Boga i dlatego tu jestem. Większość moich znajomych, nawet niewierzących, chce jechać do Krakowa. Ja się wybieram. To będzie moja pierwsza daleka podróż samochód. Jedziemy ze znajomymi. Wcześniej chcę zaangażować się w wolontariat – dodaje koleżanka Kamila Konieczyk.

W spotkaniu wzięła udział młodzież z dekanatów zielonogórskich, nowosolskiego, kożuchowskiego i sulechowskiego.

Natomiast jutro, 27 września, odbędzie się spotkanie wolontariuszy w następujących sekcjach: medyczna, muzyczna, teatralna, językowa, Aniołów Stróżów, rekreacyjna,  organizacyjna, noclegowa i parafialne centrum ŚDM. Początek o godz. 15.00, a zakończenie o godz. 18.00.

Do naszej diecezji przyjazd przed ŚDM w Krakowie zdeklarowało już przeszło 2 tys. z różnych części świata. M.in. z Niemiec, Hiszpanii, Francji, Włoch, Brazylii, Singapuru, Argentyny, Boliwii.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama