Nowy numer 3/2021 Archiwum

Ukradł żonkile hospicjum

Pięćset cebulek żonkili padło łupem złodzieja. Na szczęście udało się je odzyskać i "Pola Nadziei" zakwitną.

Cebulki kwiatów o wartości 700 zł zostały skradzione z przed budynku Hospicjum św. Kamila w Gorzowie Wlkp. w miniony czwartek. – Worek z cebulkami został wyniesiony z garażu i postawiony obok samochodu osoby mającej zawieść je do parafii. Kierowca wrócił na chwilę do budynku, a kiedy wrócił cebulek już nie było – relacjonuje Krystyna Waleńska, koordynator akcji „Pola Nadziei” z gorzowskiego hospicjum.

O kradzieży od razu poinformowano policję. – Sprawca zaniósł je do swojej matki twierdząc, że dostał ją w zamian za wykonaną pracę. Już kolejnego dnia informacja o tym, gdzie mogą być cebulki roślin trafiła do gorzowskich policjantów. Przy współudziale pracowników hospicjum, funkcjonariusze ustalili podejrzanego w tej sprawie. Podczas przesłuchania przyznał się do kradzieży – wyjaśnia st. sierż. Grzegorz Jaroszewicz. 

Przypomnijmy, że „Pola Nadziei” to ogólnopolska akcja, której celem jest edukacja i pozyskiwanie środków na działalność hospicjów. Co roku uczestniczy w niej Hospicjum św. Kamila w Gorzowie Wlkp.

W tym roku gorzowskie hospicjum chce rozprowadzić 45 tys. cebulek, które są wyrazem solidarności z cierpiącymi. Rozprowadzane są w hospicjum, parafiach, szkołach, przedszkolach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama