GN 3/2021 Archiwum

Udało nam się zrozumieć

Kiedyś różnie bywało. Dziś Uniwersytet Zielonogórski i PWSZ w Sulechowie chcą współpracować.

Rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sulechowie podpisali porozumienie o współpracy badawczo-rozwojowej. – Różnie to bywało między naszymi uczelniami, ale wszystko, co dobre, dojrzewa powoli. Cieszę się, że uczelnie chcą współpracować i dziś zostało to potwierdzone na piśmie – mówiła marszałek Elżbieta Polak.

Z podpisania porozumienia cieszy się rektor zielonogórskiej uczelni. – Myślę, że ta współpraca może być owocna dla obu stron. Planujemy utworzenie nowych kierunków. Mamy już nawet konkretne plany. Pierwszy z nich to kierunek związany z odnawialnymi źródłami energii – mówił prof. dr hab. inż. Tadeusz Kuczyński.

– Uważamy, że warto też postawić na regionalną specjalizację, tj. kierunek związany z winiarstwem. PWSZ ma istotną bazę i jest liderem w projekcie dotyczącym samorządowej winnicy. Uniwersytet uruchamia nowe kierunki i w związku z tym pojawiają się problemy lokalowe. PWSZ ma bardzo dobrą infrastrukturę, dlatego też zielonogórska uczelnia planuje skorzystać z tych obiektów – kontynuował.

Uczelnie myślą m.in. wspólnych badaniach, wydawnictwach i pracy nad nowymi kierunkami. – Współpraca między naszymi uczelniami już istnieje. To, co teraz się dzieje, to usankcjonowanie stanu faktycznego. Cieszę się, że udało nam się zrozumieć i docenić wzajemne intencje. Droga ta nie była łatwa, ale udało nam się dla dobra regionu i dobra naszej młodzieży. Działamy w tym samym duchu, a taka współpraca musi dać pozytywne efekty – mówił prof. dr hab. inż. Marian Miłek.

Podczas konferencji prasowej marszałek podpisała ostatnią umowę dla Uniwersytetu Zielonogórskiego w ramach LRPO na dostosowanie infrastruktury do nowych kierunków kształcenia. To prawie 5,5 mln zł.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama