GN 47/2020 Archiwum

Siatkówka, koszykówka... i oberek!

Oprócz tradycyjnych zajęć z wychowania fizycznego - tańce ludowe tańce. To nowa oferta zajęć dla studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Po raz pierwszy w historii zielonogórskiej uczelni, studenci będą mogli uczęszczać w ramach zajęć z wychowania fizycznego na zajęcia taneczne.

Lekcje tańca poprowadzą instruktorzy Lubuskiego Zespołu Pieśni i Tańca im. Ludwika Figasa w Zielonej Górze.

- Nie będzie to hip-hop czy tańce latynoamerykańskie, a nasze rodzime tańce ludowe takie jak m.in. mazur, kujawiak, oberek czy krakowiak. Żacy będą mieli okazję nauczyć się także wielu innych tradycyjnych tańców pochodzących z różnych regionów Polski, takich jak polki, sztajerki czy walczyki - wymienia Michał Kiszowara, instruktor z Lubuskiego Zespołu Pieśni i Tańca.

- Zapraszamy zarówno początkujących tancerzy, jak i tych bardziej zaawansowanych. Na zajęcia nie trzeba zapisywać się parami. Zapraszamy wszystkich chętnych, by wybrali nasze 4 x Z na UZ, czyli Zatańcz, Zabaw się, Zalicz wf, Zostań królem parkietu! - zachęca instruktor.

Pomysł udało się zrealizować dzięki porozumieniu Regionalnego Centrum Animacji Kultury z Uniwersytetem Zielonogórskim.

Chętni mogą zapisywać się na zajęcia osobiście w siedzibie Regionalnego Centrum Animacji Kultury (ul. Sienkiewicza 11), telefonicznie: (68) 452- 93-06 lub (68) 452-93-01) oraz mailowo: lzpit@wp.pl, a także przez Facebooka.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama