Nowy numer 23/2023 Archiwum

Internetowe paciorki za młodzież

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza młodzież i dorosłych do włączenia się do internetowego Żywego Różańca bł. Karoliny Kózkówny.

– Jest to Różaniec młodych za młodych. Nasza patronka, bł. Karolina Kózkówna Różaniec odmawiała codziennie, apostołowała w swym środowisku, nauczała dzieci i dorosłych. Zachęcamy wszystkich, aby włączyli się w to wielkie dzieło modlitwy – mówi Marta Brodzik, prezes KSM diecezji zielonogórsko – gorzowskiej.

– Każdy, kto zdecyduje się poświęcić kilka minut dziennie na odmawianie dziesiątki Różańca, może uczynić to już teraz, zapisując się do Żywego Różańca Błogosławionej Karoliny poprzez stronę internetową oraz Facebooka – dodaje prezes KSM.

Zmiana tajemnic dokonuje się drogą internetową każdego 10 dnia miesiąca, ponieważ wówczas, o 17.00, w sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie odbywa się Msza św., podczas której młodzież wraz z przybyłymi pielgrzymami modli się o dar kanonizacji bł. karoliny, o dobre przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży, jak również w intencjach przedstawianych drogą elektroniczną wstawiennictwu błogosławionej patronki.

– Należę do pierwszej dziesiątki osób, które założyły w internecie I różę różańcową. W jednej parafii trudno zebrać grupę młodzieży, która by chciała uczestniczyć w takiej formie modlitwy, stąd pomysł na stworzenie takich grup w Internecie, do których mogą należeć osoby z różnych miejsc Polski – wyjaśnia Marcin Szczęsny z Zielonej Góry, pomysłodawca internetowej inicjatywy.

– Poprzez stronę internetową można wpisywać różne intencje, w których wszyscy wspólnie się modlimy. Ponadto członek danej róży może bez problemu sprawdzić sobie jaką część Różańca i tajemnicę obecnie powinien odmawiać. Na stronie znajdzie też rozważania do tajemnic różańcowych – dodaje.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast