Nowy numer 42/2018 Archiwum

Prawo, medycyna i duszpasterstwo

Uniwersytet Zielonogórski zainaugurował rok akademicki. Studiuj umysł i formuj ducha!

Uniwersytet Zielonogórski zainaugurował nowy rok akademicki. Naukę na uczelni rozpoczęło ponad 13,5 tys. studentów na ponad 50 kierunkach. Wśród nich po raz pierwszy ruszyła medycyna, którą studiuję 60 żaków.

Rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego poprzedni rok uznaje za udany. - Wyszliśmy właściwie z długów. Przestaliśmy mieć większe problemy finansowe. Ale przede wszystkim uruchomiliśmy prawo i administrację, a także kierunek psychologii, logistyki. To bardzo popularne studia wśród studentów - mówi rektor prof. dr. hab. inż. Tadeusz Kuczyński.

- W tym roku startujemy z kierunkiem lekarskim. Bardzo się cieszę z tego powodu i mam wielkie nadzieje - dodaje.

Inaugurację poprzedziła Msza św. w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela. Przewodniczył jej bp Stefan Regmunt, który przypomniał, że studiowanie to okazja, aby rozwijać swoje człowieczeństwo pełni.

- W czasie studiów trzeba znaleźć czas na rzetelną pracę nad książką, ale też na odpoczynek i formację duchową. To jest wymóg, który stawia się każdemu dojrzałemu człowiekowi - powiedział tuż przed Mszą św. biskup.

- Jedną z pomocy dla studentów jest duszpasterstwo akademickie. Powinniśmy z tego skorzystać i pamiętać, że to człowiek kultury, który zagląda do teatru czy filharmonii, ale też nie boi się uczestniczyć w rekolekcjach akademickich czy też formować się na cotygodniowych spotkaniach - dodał.

We Mszy św. uczestniczyła Aleksandra Ferenc. - Nauka jest ważna, ale na niej świat się nie kończy. Trzeba rozwijać w różnych kierunkach, także duchowo - mówi studentka inżynierii danych.

W Winnym Grodzie działają trzy duszpasterstwa akademickie. Warto skorzystać:

  •  kościół pw. Ducha Świętego (kaplica): wtorek - Adoracja Najświętszego Sakramentu i spotkanie o 19.30; czwartek  Msza św. i spotkanie o 19.30
  •  kościół pw. Najświętszego Zbawiciela: niedziela - Msza św. o 19.15
  •  kościół pw. św. Józefa: wtorek - spotkanie w Kawiarni „Pod Aniołami” o 20.00; czwartek - Adoracja Najświętszego Sakramentu i nieszpory o 20.00; niedziela - Msza św. o 20.00.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy