Nowy numer 44/2020 Archiwum

Zawierzenie paradyskiego wieczernika

Klerycy w Rokitnie zawierzyli się Matce Bożej Cierpliwie Słuchającej.

Przełożeni i klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu przybyli do rokitniańskiego sanktuarium, by zawierzyć kolejny rok akademicki Matce Cierpliwie Słuchającej. Przewodnikiem w tym wydarzeniu był ks. prałat Eugeniusz Jankiewicz, który sam skończył to seminarium ponad 40 lat temu.

Już trzeci raz mieszkańcy Paradyża przyjechali do diecezjalnego sanktuarium, by opiece Matce Bożej Rokitniańskiej powierzyć kolejny etap formacji i nauki. Mszy św. przewodniczył wspomniany ks. Eugeniusz Jankiewicz, który w homilii wymienił najważniejsze wydarzenia z historii Polski, w których wyraźnie było widać działanie Matki Bożej.

Wspomniał także o roli Bożej Rodzicielki w życiu codziennym wszystkich Polaków., którzy od wieków uciekali się do Maryi w swoich troskach i radościach. Różaniec i zawierzenie okazywały się zawsze najskuteczniejszym sposobem usuwania lęku i osiągania Bożego pokoju.

Kaznodzieja zauważył, że papież Jan Paweł II, którego wybór na Stolicę Piotrową będziemy wspominać w tym tygodniu, dał nam piękny przykład, zawierzając Maryi cały swój pontyfikat prostymi słowami: "Totus Tuus".

Ksiądz Jankiewicz zacytował też słowa ks. Patricka Peytona, pomysłodawcy Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę, który mówił, że pomoc Jezusa i Maryi jest taka, jak nasza wiara. Jeśli mocno wierzymy, pomoc będzie silniejsza. Bezgraniczne zawierzenie przyniesie więc seminarium najlepsze skutki nie tylko tego dnia, ale przez cały rok akademicki.

Po Mszy Świętej wszyscy formatorzy i klerycy odmówili modlitwę zawierzenia w której powtarzali m.in. „Maryjo, towarzysz nam nieustannie w Paradyskim Wieczerniku i wypraszaj wraz z nami Ducha Świętego, abyśmy Twego Syna przyjęli, ukochali i Jemu się w Kościele całkowicie oddali”.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama