Nowy numer 49/2018 Archiwum

Bez kolejki i za darmo

Mieszkańcy Czerwieńska skorzystali 17 października z darmowych porad lekarzy specjalistów, m.in. laryngologa, chirurga, urologa i dermatologa.

Akcję pod hasłem „Biała Sobota”, z okazji przypadającego 18 października liturgicznego wspomnienia św. Łukasza – patrona służby zdrowia, zorganizował nowo powstały w Czerwieńsku parafialny zespół Caritas.

Z inicjatywy bardzo zadowolone były osoby, które skorzystały z bezpłatnych badań.

– Zapisaliśmy się na darmowe badanie do laryngologa. Zwykle do lekarzy specjalistów trzeba mieć skierowanie i kiedy się już zostanie zarejestrowanym, to i tak długo się czeka na wizytę. Tutaj badania mamy na miejscu, możemy zostać przyjęci szybko, bez długiego czekania – tłumaczy Anna Strzelczyk.

– Do tej przychodni przychodzę często, a dzisiaj przyszłam na badania kontrolne u urologa. Zwykle długo się czeka na takie badanie, a na dziś były specjalne zapisy i nie ma kolejek – dodaje Honorata Kasprowiak.

Następną „Białą Sobotę” zaplanowano w lutym 2016 roku z okazji Światowego Dnia Chorego.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy