Nowy numer 50/2018 Archiwum

Opowiedzieli o misjach

W jakich warunkach żyją dzieci w krajach misyjnych? Jak pomóc misjonarzom? Dlaczego warto być misyjnym apostołem w swoim środowisku? - m.in. na te pytania odpowiedziały dzieci z koła misyjnego ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Świebodzinie podczas niedzieli misyjnej.

Mali wolontariusze 18 października podczas Mszy św. w swoich modlitwach pamiętali o misjach i misjonarzach całego świata.

Podczas prezentacji multimedialnej uczniowie przedstawili sytuację dzieci na rożnych kontynentach i zachęcili do wsparcia misji duchowo i materialnie.

Poprzez wiersze, piosenki, scenkę okolicznościową dzieci przybliżyły także ideę Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci, oraz zachęciły do bycia misjonarzem w swoim codziennym środowisku.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy