Nowy numer 23/2023 Archiwum

Adoracja zamiast sobotniej dyskoteki

Papież prosił o zrobienie rabanu w Kościele, a oni mają już pierwszą odpowiedź. Dołącz się!

Grupa „Młodzi Chrystusem” zawiązała się przy parafii pw. św. Brata Alberta w Zielonej Górze dopiero na początku września, ale już działa i ma pełno pomysłów.

- W różny sposób - poprzez rozmowę, świadectwo, przykład, wolontariat - chcemy ewangelizować młodzież- wyjaśnia Kamil Maćków, licealista.

Pierwszą propozycją jest adoracja pod hasłem: „Przebudź się!”, która odbędzie się w najbliższą sobotę tj. 24 października właśnie w parafialnym kościele.

- Wielu naszych rówieśników nie widzi potrzeby chodzenia do Kościoła i pogłębiania swojej wiary. My chcemy to zmieniać. Chcemy, aby to był wyjątkowy czas spotkania z Panem Bogiem. Mamy nadzieję, że rozważania połączone z muzyką trafią do serca każdego - mówią organizatorzy.

Na adorację zapraszają nie tylko osoby wierzące, ale także poszukujące Boga. - Chcemy być narzędziami w rękach Pana Boga, aby przyprowadzić tych ludzi do Pana Boga przed ołtarz - tłumaczą członkowie wspólnoty i myślą już o kolejnych inicjatywach. 

- Chcemy organizować konferencje, koncerty, spektakle. Staramy się - tak jak prosił nas papież Franciszek - zrobić raban. Pokazać. że Kościół jest żywy i  młody i działa. Oczywiście jedziemy na ŚDM do Krakowa i zamierzamy zachęcić do wyjazdu jak najwięcej osób - mówi Kamil Maćków.
.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast