Nowy numer 3/2019 Archiwum

Zdecydowały się urodzić

"Matki - mężne czy szalone?" - zobacz wystawę o niezwykłych kobietach.

Za nami III Głogowski Tydzień z Janem Pawłem II. Od 16 do 22 października mieszkańcy miasta mieli okazję uczestniczyć w różnych imprezach kulturalno-religijnych upowszechniających nauczanie świętego papieża. Był m.in. bieg papieski, konkurs recytatorski, koncerty i oczywiście modlitwa.

– Mamy nadzieję, że to nasze ziarno modlitwy, ziarno słowa, entuzjazmu i serdecznych spotkań wyda w mieszkańcach naszego miasta dobre owoce – mówi Izabela Rutkowska, prezes Głogowskiego Centrum Myśli Jana Pawła II.

W papieskim tygodniu odbyła się także wystawa i wykład Marty Dzbeńsko-Karpińskiej z Warszawy. – To autorka fotoreportażu o kobietach, które mimo zagrożenia życia zdecydowały się urodzić swoje dzieci. Jej wystawa zatytułowana „Matki – mężne czy szalone?” była prezentowana w Watykanie podczas synodu o rodzinie. Wystawę można oglądać w Domu Cichych Pracowników Krzyża jeszcze przez dwa tygodnie – tłumaczy prezes.

„Sylwia, będąc w trymestrze ciąży, doznała wylewu podpajęczynówkowego krwi do mózgu z powodu pęknięcia tętniaka. Pomimo pierwotnej diagnozy, że nie przeżyje, została poddana operacji, a po rehabilitacji w pełni powróciła do zdrowia. Lekarze namawiali Sylwię na aborcję, ponieważ istniało ogromne ryzyko, że w wyniku choroby oraz działania leków, poddanych jej podczas operacji, dziecko będzie cierpiało na poważne upośledzenie fizyczne i umysłowe. Razem z mężem Sławomirem zdecydowali jednak o utrzymaniu ciąży i w 2001 roku na świat przyszła Karinka. Jest zdrową wysportowaną dziewczynką. W 2010 roku Sylwia urodziła drugą córkę Polę” – czytamy na jednej z plansz.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy