Nowy numer 3/2019 Archiwum

To nic nie kosztuje

Wierni z parafii pw. św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza 24 października, z okazji odpustu parafialnego, wzięli udział w akcji "Krew za krew".

– Krwi nie możemy wyprodukować. Ona jest lekiem, którego nie da się sztucznie zastąpić. W bazach krwiodawstwa brakuje krwi, przede wszystkim jej ujemnych grup, dlatego ważne jest byśmy czuli potrzebę oddawania tego cennego leku dla potrzebujących – wyjaśnia Maria Musiał z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w Głogowie. W zbiórkę krwi włączyło się kilkadziesiąt osób.

– Chcemy dać innym coś od siebie. To nic nie kosztuje, a dużo znaczy. Przyszłam z mężem i córką, by zobaczyła, że można zrobić coś dobrego. Jesteśmy też zarejestrowani w bazie dawców szpiku i gdyby była taka potrzeba, to jesteśmy gotowi pomóc – mówi Małgorzata Tomaszewska z Jerzmanowej.

– Pierwszy raz w życiu oddaję krew. Nigdy nie wiadomo czy kiedyś takiej pomocy nie będę sama potrzebowała, dlatego chcę wspomóc tę akcję – dodaje Diana Zabraniak z Jerzmanowej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy