Nowy numer 44/2020 Archiwum

Wiem, że nie zawiedziemy

Radość w lubuskiej siedzibie Prawa i Sprawiedliwości.

Wybory parlamentarne wygrało Prawo i Sprawiedliwość. Tak wynika z badań exit polls przeprowadzonych przez Ipsos dla Telewizji Polskiej.

– Jest fantastycznie. Dziękuję wszystkim Lubuszanom, dziękuję wszystkim Polakom, że dali nam szansę. To moment historyczny. Ja wiem, że nie zawiedziemy – mówił poseł Jerzy Materna.

Szef lubuskich struktur Prawa i Sprawiedliwości przyznaje, że spodziewał się takiego wyniku. – To co pokazuje sondaż exit poll potwierdza się z sondażami przedwyborczymi. Natomiast to nie jest wynik oficjalny i trzeba poczekać na podliczenie głosów z komisji wyborczych – mówił Marek Ast.

– Mam nadzieję, że ten wynik się utrzyma. Być może nasza przewaga się powiększy, ale równie dobrze może iść w drugą stronę. Czekamy na oficjalne ogłoszenie wyników - dodaje.

Według lidera lubuskiego PiS na taki wynik ma wpływ wiele spraw. – Na pewno długa i aktywna kampania z naszej strony, która rozpoczęła się kampanią prezydencką. Nasza rozmowa z Polakami w trakcie której wykluwał się program Prawa i Sprawiedliwości. Myślę, że to przekonało Polaków do naszych pomysłów i naszych kandydatów – zauważył Marek Ast.

– Przede wszystkim zwycięstwo Andrzeja Dudy, który pokazał, że Prawo i Sprawiedliwość potrafi wygrywać wybory i w końcu kandydatura Beaty Szydło jako naszego kandydata na premiera była bardzo dobrze odbierana. Ale przede wszystkim ciężka praca naszych kandydatów, naszych sztabów, naszych sympatyków w kampanii wyborczej – dodaje.

Frekwencja w województwie lubuskim na godz. 17.00 wyniosła – 33,97 procent. W całej Polsce na tę godzinę głos oddało 38,97 procent.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama