Nowy numer 3/2019 Archiwum

Oficjalne wyniki w regionie

W Lubuskiem PiS wyprzedziło PO dokładnie o 201 głosów.

W Lubuskiem na nieco ponad 800 tys. uprawnionych do głosowania, głosy ważne oddało 346 tys. osób.

Według oficjalnych wyników w województwie lubuskim Prawo i Sprawiedliwość wygrało minimalnie. Na PiS zagłosował 97 tys. 877 wyborców. Najwięcej głosów oddano na Elżbietę Rafalska (22 tys. 898).

Z kolei na Platformę Obywatelską oddano łącznie 97676. Tutaj najwięcej głosów - 29304 - otrzymał Stefan Niesiołowski.

Według nieoficjalnych wyników PIS i PO dostaną w lubuskim po 5 mandatów, a Kukiz'15 i Nowoczesna Ryszarda Petru po 1. Wtedy sejmie zasiądą: z PiS - Marek Ast, Jerzy Materna, Elżbieta Rafalska, Artur Zasada, Jacek Kurzępa; z PO - Stefan Niesiołowski, Bożenna Bukiewicz, Tomasz Kucharski, Krystyna Sibińska i Katarzyna Osos; z Nowoczesnej - Paweł Pudłowski; z Kukiz'15 - Jarosław Porwich.

Senatorami z lubuskiego będą przedstawiciele PO: Władysław Komarnicki, Robert Dowhan i Waldemar Sługocki.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy