Nowy numer 3/2019 Archiwum

Wpatrzeni w Świętą Rodzinę

Święci Zelia i Ludwik Martin byli na rekolekcjach w Rokitnie.

„Być miłosiernym w małżeństwie” - to hasło trzydniowych rekolekcji Ruchu Rodzin Nazaretańskich, które odbyły się w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie od 23 do 25 października.

Przyjechali na nie małżonkowie z dziećmi z archidiecezji poznańskiej, szczecińsko-kamieńska, wrocławskiej, a także diecezja legnickiej i zielonogórsko-gorzowskiej.

Rekolekcje poprowadzili ks. Przemysław Danielczyk z archidiecezji poznańskiej i ks. Maciej Piotrowski z archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej.

Małżonkom towarzyszyły relikwie niedawno kanonizowanych: św. Zeli i Ludwika Martin.

- Na każdy dzień przewidziane jest krótkie rozważania, które nawiązują do ich życia i przykładu małżeństwa. To będzie dla nas zadanie, aby z tym zapoznać się i w jakiś sposób to przyjąć - wyjaśniają Monika i Bogdan Siemaszko.

- Mieliśmy okazję poznać tych świętych przez postać św. Teresy od Dzieciątka Jezusa, która jest bliska nam w Ruchu Rodzin Nazaretańskich. Urzeka nas w nich to, że potrafili całe  swoje życie zawierzyć Panu Bogu i w swojej codzienności rozpoznawać wolę Bożą oraz nią żyć - dodają.

W trakcie rekolekcji dzieci prezentowały scenki z życia św. Zeli i Ludwika.

Członkowie Ruchu są wpatrzeni we wzór Świętej Rodziny z Nazaretu. Pragną naśladować jej świętość, która realizuje się w codzienności przeżywanej z Bogiem i w braterskiej wspólnocie.

- Ta formacja to dla nas przede wszystkim doświadczenie Bożej miłości. Poza tym dzięki wspólnocie i dzięki kierownictwu duchowemu otrzymujemy komentarz do tego, co dzieje się w naszym życiu. To pozwala odkrywać wolę Bożą w naszym małżeństwie - mówią małżonkowie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy