Nowy numer 48/2020 Archiwum

Świętość jest w modzie

Coraz większą popularnością cieszą się Bale Wszystkich Świętych. Są też nowe propozycje!

Św. Cecylia, św. Agata, św. Łucja, św. Piotr, św. Jan Paweł II, św. Jan Bosko – pomysłowość dziecięca na przebranie za świętego nie zna granic. Pokazują to bale, które odbywają się także w naszej diecezji.

Jeden z nich po raz kolejny odbędzie się Zespole Szkół Katolickich w Zielonej Górze. – W tradycji polskiej czas przed 1 listopada jest czasem zadumy i refleksji. Zauważamy jednak, że coraz częściej w mediach, szkołach, przedszkolach proponuje się popularne na Zachodzie Halloween, czyli zabawy w duchy, magię i potwory – mówi dyrektor Bogna Świdzińska.

– Jako szkoła katolicka, chcemy pokazać, że ten okres może być dla dzieci formą zabawy, ale u jej podstaw leżą dobro, miłość i świętość. I, co ważne, jest ona bardziej powiązana z dniem Wszystkich Świętych – dodaje.

Bal dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym odbędzie się 28 października (środa) w godz. od 17 do 19 w Zespole Szkół Katolickich przy ul. św.św. Cyryla i Metodego 9 (II piętro). Biletem wstępu jest paczka ciasteczek przyniesiona na bal.

W tym roku po raz pierwszy odbędzie się Marsz Wszystkich Świętych w Świebodzinie. – Halloween czy Wszystkich Świętych? W Świebodzinie świętość jest w modzie, czego wyraz mieszkańcy dadzą w sobotę 31 października – wyjaśnia ks. Mariusz Woźniak, wikariusz z parafii pw. Miłosierdzia Bożego.

– Rozpoczniemy Mszą świętą o 18.30 w sanktuarium Miłosierdzia Bożego, a potem ze śpiewem na ustach, z relikwiami świętych i cukierkami w koszykach pójdziemy do kościoła pw. św. Michała Archanioła. Oczywiście, zachęcamy do przebrania się za wybranego świętego – dodaje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama