Nowy numer 44/2020 Archiwum

Na cmentarz lepiej autobusem

Ograniczenia w ruchu i komunikacja miejska w Gorzowie Wlkp. Głogowie i Zielonej Górze.

Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Władze największych miast i policja zachęca mieszkańców oraz gości do dojazdu na cmentarz komunikacją miejską. Warto o tym pomyśleć bo w Gorzowie Wlkp., Głogowie i Zielonej Górze w te dni będzie kursować więcej autobusów, a kierowcy napotkają na szereg utrudnień.

Gorzów Wlkp.

W mieście obowiązują zmiany dotyczące organizacji ruchu samochodowego przy bramach Cmentarza Komunalnego, ulicy Żwirowej, Kosynierów Gdyńskich oraz skrzyżowaniu ulic Kosynierów Gdyńskich,  Roosevelta i Żwirowej.

Wjazd w ulicę Żwirową od skrzyżowania z ulicą Kosynierów Gdyńskich i Roosevelta zostanie zamknięty dla ruchu kołowego: 31 października – w godz. od 10.00 do 20.00 i 1 listopada – w godz. od 7.00 do 20.00. Ograniczenie wjazdu nie będzie dotyczyć pojazdów uprzywilejowanych, autobusów MZK oraz taksówek (tylko pojazdów osobowych) dowożących osoby niepełnosprawne ruchowo.

W tych dnia zamknięte zostaną również: wyjazd z ul. Błotnej w ul. Żwirową oraz wyjazd z ul. Owocowej, Świerkowej i Zagłoby w ul. Żwirową (nie dotyczy mieszkańców przyległych ulic).

Dojazd do bramy A i B będzie możliwy wyłączenie drogą powiatową 1409F od strony Chwalęcic.

1 listopada MZK planuje bezpłatne przejazdy liniami 105, 111, 132 oraz „C” obsługującymi Cmentarz Komunalny przy ul. Żwirowej. Dokładne informacje dotyczące kursowania autobusów przed, w czasie i tuż po Wszystkich Świętych znaleźć można na stronie internetowej MZK: www.mzk-gorzow.com.pl

Głogów

W uroczystość Wszystkich Świętych w Głogowie będą obowiązywać następujące zmiany ruchu:

- Na ulicy Świerkowej obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy – wjazd z ul. Okrężnej, parkowanie dozwolone po jednej stronie.

- Na ulicę Malinową wjazd od ul. Świerkowej (zakaz wjazdu z ul. Wojska Polskiego), zakaz parkowania po obu stronach.

- Od  ul. Sikorskiego nie ma wjazdu na ul. Świerkową, wjazd ulicą Lipową i Okrężną.

- Na ul. Okrężnej obowiązuje ruch jednokierunkowy na obu odcinkach, parkowanie samochodów osobowych po jednej stronie na każdym odcinku.

- Na ul. Akacjowej  odbywał się będzie ruch jednokierunkowy z wjazdem od ul. Osadników.

- Na ulicy Cybisa na omawianym odcinku obowiązuje zakaz ruchu.

W Głogowie na cmentarz, 1 listopada, warto wybrać się autobusem, ponieważ przejazd komunikacją miejską w tym dniu będzie bezpłatny. Więcej: www.km.glogow.pl

Zielona Góra

Ulica Wrocławska będzie przejezdna w obu kierunkach. W niektórych miejscach będzie obowiązywała zmiana organizacji ruchu. Więcej na grafice poniżej:

Na cmentarz lepiej autobusem   Ruchu przy zielonogórskim cmentarzu 1 listopada Źródło: Urząd Miejski w Zielonej Górze 1 listopada, od 12.00 do 18.00  pasażerowie w drodze na cmentarz i z powrotem autobusami linii „0”, „10”, „44”, „80”, „A”, „C”, „D”, „G” i „H” mają prawo do bezpłatnego przejazdu. Rozkład jazdy na: www.mzk.zgora.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama