Nowy numer 43/2020 Archiwum

W Gubinie o ŚDM i nie tylko

Bp Grzegorz Ryś zaprasza: W Krakowie potrzebne jest Twoje świadectwo!

Wczoraj i dziś Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Nowej Ewangelizacji obradował w Domu Wspólnoty św. Tymoteusza w Gubinie. Takie spotkania odbywają się trzy, cztery razy do roku i mają charakter typowo roboczy.

- Uczestnicy podsumowali III Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji w Skrzatuszu, pierwszą edycję Ogólnopolskiej Szkoły Ewangelizatorów, dzielili się swoim doświadczeniem posługi ewangelizacyjnej oraz pracowali nad przygotowaniem IV Kongresu Nowej Ewangelizacji w 2017 roku - wyjaśnia Monika Przybysz, rzecznik Zespołu.

Uczestnicy spotkania przygotowują się intensywnie do najbliższych wydarzeń, jak chociażby do ogólnopolskich Spotkań Środowisk Nowej Ewangelizacji z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski.

- Oczywiście mówimy też o Światowych Dniach Młodych ponieważ przygotowujemy Międzynarodowe Centrum Ewangelizacji, w którym będzie skupionych ok. 3,5 do 4 tys. ludzi z całego świata. Będą oni ewangelizować tydzień przed spotkaniem z papieżem - wyjaśnia ks. Artur Godnarski, sekretarz Zespołu.

Przypomnijmy, że do osób chcących ewangelizować na ulicach Krakowa bp Grzegorz Ryś, przewodniczący Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji, skierował specjalne słowo, w którym czytamy m.in. „W czasie ŚDM głównym nauczającym jest zawsze Piotr - w Krakowie będzie nim papież Franciszek. Wiemy jednak dobrze, że ewangelizuje zawsze Kościół. Potrzebne są znaki, które pobudzą pytania i pragnienia, jest potrzebne świadectwo - dane indywidualnie, ale i we wspólnocie. Stąd zaproszenie: chciejmy być razem w gronie ludzi, którzy w szczególny sposób odczytali w swoim życiu wezwanie i charyzmat ku ewangelizacji".

Celem Międzynarodowego Centrum Ewangelizacji jest prowadzenie chrześcijańskiej misji ewangelizacyjnej we wszystkich możliwych formach np. przepowiadanie, pantomima, twórczość artystyczna, happeningi, koncerty muzyczne, przedstawienia teatralne i parateatralne, modlitwa itp.

Więcej o inicjatywie i regulamin uczestnictwa na stronie internetowej: ice2016.pl/pl. Zgłoszenia tylko do 30 listopada 2015 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama