Nowy numer 44/2020 Archiwum

W hołdzie JP2

Gra świateł, przepiękne pieśni, fenomenalna gra czyli spektakl "Santo Subito" w Łęknicy.

Parafianie łęknickiej parafii pw. św. Barbary, jak i wierni okolicznych parafii mogli uczestniczyć niezwykłym spektaklu muzycznym "Santo Subito - w hołdzie Janowi Pawłowi II".

Gra świateł, przepiękne pieśni, fenomenalna gra... - takie opinie mogliśmy usłyszeć od wychodzących po zakończeniu spektaklu widzów. A wszystko za przyczyną Polskiego Teatru Historii "Prowincja" z Mikołowa. 

"Santo Subito - jak podają sami realizatorzy przedsięwzięcia - to spektakl muzyczny, który za pomocą jedenastu utworów obrazuje drogę do świętości Karola Wojtyły. Historia opowiada o trzech aniołach, którzy spotykając się wspominają życie i czasy pontyfikatu papieża Polaka św. Jana Pawła II."

„Pomysł na to, by "Santo Subito" zostało przedstawione w Łęknicy pojawiło się już wiosną tego roku. Początkowo planowaliśmy spektakl w czerwcu, jednakże olbrzymie zainteresowanie tym przedstawieniem, a co za tym idzie brak wolnych terminów sprawił, że dopiero dziś mogliśmy obejrzeć to, na co tak długo czekaliśmy” - opowiada proboszcz ks. Józef Popiel. 

Całe przedsięwzięcie udało się zrealizować dzięki współpracy parafii z Urzędem Gminy w Łęknicy, który wyrażając aprobatę, sfinansował występ teatru. 

Jak opisują sami aktorzy: „Był to już nasz ósmy spektakl w tym tygodniu. I choć do Łęknicy jest daleko ze Śląska, wyjeżdżamy radośni i pełni mocy do dalszej pracy”.

Teatr był okazją do wielu refleksji i przemyśleń. „Najbardziej wzruszającym momentem była dla mnie scena odkrycia przez Karola powołania kapłańskiego” - wspomina Krzysztof.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama