Nowy numer 44/2020 Archiwum

Patrzmy na oznakowania i pilnujmy dzieci

Od dziś, 30 października, aż do poniedziałku 2 listopada, policjanci będą obecni w okolicach cmentarzy.

– To jest czas, kiedy sprzątamy mogiły, dowozimy kwiaty i znicze. Wiele osób w czasie jednego weekendu ma do odwiedzenia kilku grobów, dlatego policjanci będą starali się wszelkimi metodami ułatwić dojazd kierowców do miejsc parkingowych. Należy jednak stosować się do poleceń funkcjonariuszy policji, patrzeć na oznakowania i strać się pozostawić samochód tak, by nie blokować dojazdu innym – tłumaczy kom. Sławomir Konieczny, rzecznik prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

– Organizacja ruchu jest taka sama jak przed laty, dlatego mieszkańcy Zielonej Góry, Gorzowa Wlkp. czy innych miejscowości w województwie nie powinni mieć problemu z dojazdem na cmentarze. W tym roku zapowiada się ładna pogoda, dlatego namawiam, by kto może, wybrał się na cmentarz na pieszo lub komunikacją MZK. Na pewno będzie to szybszy dojazd niż samochodem – zachęca policjant.

Policja nie tylko prosi o rozwagę i ostrożność jazdy, ale także oferuje pomoc podróżującym na nekropolie mieszkańcom województwa.

– Policjanci udzielą informacji, m.in. gdzie można bezpiecznie pozostawić samochód i którędy dojechać na cmentarz. Na największych skrzyżowaniach policjanci będą kierować ruchem, by podróżujący mogli, pomimo korków, w miarę płynnie się przemieszczać. Nasi funkcjonariusze będą też obecni na głównych szlakach województwa, by ruch odbywał się spokojnie. W akcji biorą również udział służby kryminalne, które będą obecne w okolicach cmentarzy i środkach komunikacji miejskiej – zapowiada kom. Konieczny.

Policja apeluje także o pilnowanie swoich rzeczy osobistych, portfeli, toreb czy saszetek, jak również o szczególne zwrócenie uwagi na dzieci, które mogą się zgubić na dużych cmentarzach.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama