Nowy numer 3/2019 Archiwum

Wszyscy zdążamy do nieba przejdź do galerii

Przemarsz przez centrum miasta, konkurs na najlepsze przebranie, przedstawienie o świętych i bal - to tylko kilka atrakcji pierwszego Korowodu Świętych.

Wśród uczestników korowodu, który w przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych przeszedł ulicami Sulęcina, było sporo aniołów i wielu świętych, m.in. św. Franciszek, św. Rita, św. Agnieszka, św. Klara, św. Mikołaj, św. Marcin, św. Faustyna i św. Jan Paweł II.

Uczestnicy marszu mogli też zobaczyć i dotknąć relikwii świętych, m.in. św. Faustyny i o. Pio. Przygotowano także banery z wizerunkami świętych, które niesiono w marszu.

- Wszyscy zdążamy do nieba i chcemy cieszyć się tymi, którzy są już z Bogiem. Chcemy w radosny sposób zatrzymywać się nad naszymi patronami i prosić Boga przez wstawiennictwo świętych o łaski dla nas - powiedziała Katarzyna Szymaszek, katechetka.

- Chcemy w naszym mieście uczcić świętych i nauczyć mieszkańców, że uroczystość Wszystkich Świętych można obchodzić radośnie. To jest również alternatywa dla Halloween. Wcześniej na katechezie, m.in. poprzez prezentacje multimedialne, dzieci i młodzież poznawali swoich świętych patronów. Do przebrania się za świętych i udziału w korowodzie zachęciliśmy nie tylko najmłodszych, ale także dorosłych - mówił Robert Okopień, katecheta.

Na zakończenie spotkania zorganizowano słodki poczęstunek.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy