Nowy numer 3/2019 Archiwum

Z burmistrzem i księżmi

W konkursie na najlepsze przebranie świętego w Szprotawie wzięło udział ponad 200 osób.

Przygotowania do Balu Wszystkich Świętych trwały już od początku października. – Zorganizowaliśmy bal, aby promować kulturę chrześcijańską, ukazać wartość świętości oraz radości bycia wierzącym – wyjaśnia wikariusz ks. Paweł Mydłowski.

Bal Wszystkich Świętych rozpoczął się dziś o 15.00. – Na początku odmówiliśmy dziesiątek różańca i Litanię do Wszystkich Świętych. Po niej rozpoczęły się śpiewy i tańce wśród znanych przebojów, takich jak „Taki duży, taki mały...” Arki Noego czy „Wszyscy Święci balują w niebie” w wykonaniu burmistrza i księży – relacjonuje wikariusz.

– W czasie balu dzieci i młodzież, a także dorośli prezentowali sylwetki świętych, za których się przebrali. Były także konkursy wiedzy o świętych, śpiewy i tańce przy wspaniałej muzyce chrześcijańskiej. Na zakończenie zostały rozdane Oskary - Anioły dla najlepszych przedstawień świętych – kontynuuje..

Punktem kulminacyjnym był koncert młodzieży ze Szprotawskiego Domu Kultury.

Pomysłodawcami i organizatorami balu byli ks. Andrzej Jędrzejowski i ks. Paweł Mydłowski.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli proboszcz ks. Ryszard Grabarski oraz burmistrz Szprotawy Józef Rubacha. Patronem medialnym był „Gość Niedzielny”.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy