Nowy numer 2/2021 Archiwum

Podaruj kurtkę bezdomnemu

Nadchodzi zima! Podziel się ubraniami z potrzebującymi - apeluje dicezjalna Caritas.

Akcja zbierania odzieży dla osób potrzebujących trwa cały rok, bo przez cały rok działają Magazyny Pomocy Rzeczowej i Żywnościowej w Gorzowie Wlkp. i Zielonej Górze.

- Przed zimą zawsze apelujemy o przekazywanie ciepłej odzieży, bo zgłasza się do nas po nią wiele osób - wyjaśnia Anna Maria Fedurek, rzecznik diecezjalnej Caritas.

Odkąd przy Magazynie Pomocy Rzeczowej i Żywnościowej w Zielonej Górze działa łaźnia, odtąd zapotrzebowanie na odzież jest jeszcze większe. - Niemal każda osoba korzystająca z łaźni potrzebuje nowego ubrania - wyjaśnia rzecznik.

- Apelujemy do wszystkich diecezjan o przekazywanie odzieży. Zależy nam na tym, aby to była odzież czysta, wyprana i zadbana. Taka, którą z czystym sumieniem będziemy mogli komuś przekazać. Przed zimą warto zrobić porządek w swojej szafie i przekazać odzież dla Caritas. Naprawdę wszystko się przyda - dodaje.

Ubrania można przynosić do magazynu Caritas przy ul. Towarowej 6, a w Gorzowie Wlkp. lub przy ul. Dworcowej 21 w Zielonej Górze.

Caritas dba nie tylko o ciało. W tym samym miejscu działa także punkt konsultacyjny dla osób bezdomnych.

- Dyżurują w nim specjaliści. Począwszy od psychologa, poprzez terapeutę uzależnień, a na doradcy zawodowym kończąc. Mają oni pomóc osobom bezdomnym wyjść na prostą i bardziej w siebie uwierzyć - dodaje.

Punkt konsultacyjny jest dofinansowany z funduszy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama