GN 2/2021 Archiwum

Nie siedź w domu

Czy zaplanowałeś już jak spędzisz Święto Niepodległości? Nie bądź bierny, propozycji aktywnego przeżycia tego święta jest bardzo dużo.

W całej diecezji nie brakuje patriotycznych pomysłów związanych z kolejną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. I, nie chodzi tu tylko o dzień 11 listopada. W wielu miejscowościach, jak np. Świebodzin, Nowa Sól czy Gorzów Wlkp. od kilku już dni trwają Tygodnie Patriotyczne, podczas których nie brakuje ciekawych wydarzeń tj. rekonstrukcje historyczne, gry miejskie, wykłady czy montaże słowno – muzyczne.

Jak co roku pamięć o Polsce, ale także wiedzę o regionie promuje Akcja Katolicka, która 6 listopada zorganizowała konkurs „Ojczyzno ma” w Zielonej Górze, a 7 listopada Przegląd Pieśni Patriotycznych w Sulechowie

Na 11 listopada także zaplanowano wiele wydarzeń. Podczas wojewódzkich obchodów Święta Niepodległości, które odbędą się w Gorzowie Wlkp., będzie m.in. Msza św. za ojczyznę, przemarsz ulicami miasta, pokaz sprzętu wojskowego i przejażdżki tramwajem patriotycznym. W większości miast diecezji odbędą się również oficjalne uroczystości przy pomnikach i na placach, ale nie zabraknie też wydarzeń sportowych, teatralnych i muzycznych.

Wśród nich można wyliczyć m.in. Bieg Gęsi w Jerzmanowej, rajd rowerowy w Zielonej Górze, Wieczór Pieśni Patriotycznej w Kłodawie czy wieczornicę patriotyczną w Skąpem.

Takie wydarzenia są zachętą do aktywnego patriotyzmu, do wyjścia z domu i utożsamiania się ze sprawami ojczyzny. W tak bogatej ofercie, każdy może znaleźć coś dla siebie, dlatego zamiast zostać w domu, przed telewizorem, warto ten dzień spędzić aktywnie, z rodziną lub przyjaciółmi.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama